Kontakt 796 000 473

Zespół

Kancelaria Adwokacka Maciąg & Chmielewski

Adwokat Michał Maciąg i adwokat Piotr Chmielewski poznali się w 2012 r. w ramach współpracy dwóch różnych kancelarii adwokackich, jeszcze jako świeżo upieczeni aplikanci I-szego roku. Dobre, ugruntowane wieloletnią współpracą relacje doprowadziły do utworzenia wspólnej kancelarii adwokackiej w 2020 r.

Prace zespołu koncentrują się na reprezentowaniu klientów indywidualnych, ze szczególnym uwzględnieniem spraw karnych i rodzinnych. Każdy z nas ma swoje mocne strony, a posiadane doświadczenie oraz szeroki zakres specjalizacji umożliwiają nam całościowe podejście do oczekiwań naszych Klientów. Staramy się przede wszystkim wysłuchać i zrozumieć oczekiwania naszych Klientów oraz w pełni zrealizować ich potrzeby.

Zasadą jest, że sprawy prowadzone są bezpośrednio przez adwokata, któremu udzielone zostało pełnomocnictwo. Niemniej jednak powierzenie sprawy naszej kancelarii oznacza zatrudnienie wszystkich naszych prawników, ponieważ na porannych spotkaniach, omawiamy wszystkie sprawy na ich aktualnym etapie i razem obmyślamy najlepszą strategię na ich poprowadzenie.

Pracujemy ze sobą od lat, a bardzo dobre relacje pomiędzy nami przekładają się na sprawność i efektywność w działaniu. Szczycimy się tym, że nasi Klienci są traktowani z odpowiednim profesjonalizmem, dyskretnością i szacunkiem.

Adwokat Michał Maciąg

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Ukończył studia prawnicze na wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aplikację adwokacką odbywał w Warszawskiej Izbie Adwokackiej w latach 2012-2015. Doświadczenie zawodowe zdobywał w jednej z warszawskich kancelarii, specjalizującej się w sprawach z zakresu prawa karnego oraz we współpracy z kilkoma wybitnymi warszawskimi karnistami. Niemalże od początku swojej praktyki skupiony głównie na prawie karnym, które jest jednocześnie jego pasją. Posiada bogate doświadczenie w reprezentowaniu Klientów przed sądami powszechnymi w sprawach o przeróżnym kalibrze (od jazdy pod wpływem alkoholu, posiadanie środków odurzających, poprzez oszustwo, kradzież, rozbój, po sprawy o gwałt, zabójstwo). Wielokrotnie występował w charakterze obrońcy, jak i pełnomocnika pokrzywdzonego w sprawach karnych na każdym etapie postępowania, poczynając od postępowania przygotowawczego, sądowego, po postępowanie wykonawcze (sprawy o odroczenie/przerwę w wykonaniu kary, warunkowe przedterminowe zwolnienie, dozór elektroniczny).

Włada językiem angielskim.

Adwokat Piotr Chmielewski

Adwokat, członek Izby Adwokackiej w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego w Warszawie. W latach 2012 – 2015 zdobywał doświadczenie w Kancelarii Adwokackiej Twarowska-Handzlik&Biedka sp.j. z siedzibą w Warszawie prowadząc rozmaite sprawy z zakresu prawa rodzinnego, cywilnego oraz administracyjnego. Od 2015 r. prowadził indywidualną Kancelarię Adwokacką w Warszawie. Specjalizuje się w prawie cywilnym, ze szczególnym zamiłowaniem traktuje sprawy z zakresu prawa rodzinnego i spadkowego. Wieloletnia praktyka pozwoliła mu zrozumieć, jak stresujące, a wręcz przytłaczające potrafią być stosunki rodzinne i perspektywa procesu sądowego. Dlatego zawsze stara się podchodzić do każdego klienta ze szczególną empatią i ze spokojem prowadzić go przez toczące się postępowanie.

Włada językiem angielskim.